Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.05.2021, 14:47

Bitcoin je nechutný a v rozpore so záujmami civilizácie, tvrdí americký miliardár

Charlie Munger, ktorý je podpredsedom správnej rady investičnej spoločnosti Berkshire Hathaway, bitcoin kritizuje už dlhšiu dobu.

Bitcoin je nechutný a v rozpore so záujmami civilizácie, tvrdí americký miliardár
Zdroj: Reuters

Americký miliardár Charlie Munger, ktorý je blízkym spolupracovníkom legendárneho investora a filantropa Warrena Buffetta, ostro kritizoval najznámejšiu kryptomenu bitcoin. Vývoj okolo tejto kryptomeny označil za "nechutný a v rozpore so záujmami civilizácie". Informoval o tom portál televízie CNBC.

"Samozrejme, že nenávidím úspech bitcoinu," uviedol 97-ročný Munger. "Nevítam menu, ktorá je tak užitočná pre únoscov, vydieračov a ďalších. Nepáči sa mi ani, ako sa presúvajú miliardy dolárov do rúk niekoho, kto vymyslel nový finančný produkt z ničoho," dodal.

Munger je podpredsedom správnej rady Buffettovej investičnej spoločnosti Berkshire Hathaway. Bitcoin kritizuje už dlhšiu dobu, okrem iného kvôli extrémnym cenovým výkyvom a nedostatočnej regulácii. Vo februári Munger napríklad uviedol, že cena bitcoinu až príliš kolíše, než aby mohla slúžiť ako platidlo.

Cena bitcoinu sa v polovici apríla vyšplhala na rekordných takmer 65-tisíc dolárov, následne však zostúpila pod 50-tisíc dolárov. Dnes popoludní sa bitcoin podľa údajov obchodnej platformy Bitstamp predával zhruba za 58 500 dolárov. Od začiatku tohto roka si tak pripisoval takmer 100 percent.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.