Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.06.2012, 13:10

Fico pripustil odchod Grécka z eurozóny

Ak Grécko nebude plniť podmienky, naša vláda bude presadzovať jeho odchod.

Zotrvanie Grécka v eurozóne má viac výhod ako nevýhod a eurozóna by mala urobiť všetko pre to, aby krajina zostala súčasťou tohto zoskupenia, nie však za každú cenu. Vyhlásil to dnes premiér Robert Fico (Smer-SD).

"Pokiaľ si Gréci nebudú plniť podmienky, ktoré sú nastavené v súvislosti s ozdravovaním verejných financií a ktoré súvisia s finančnou výpomocou, Slovensko sa pridá ku krajinám, ktoré budú žiadať vyradenie Grécka z eurozóny. Je to jasný a jednoznačný postoj vlády SR," zdôraznil.

Situácia v Grécku a blížiace sa parlamentné voľby v tejto krajine boli jednou z tém dnešného rokovania predsedu vlády s predsedami opozičných parlamentných strán. Podľa Fica je potrebné hovoriť o tom, aký vývoj by mohol nastať, ak v nedeľu (17.6.) v Grécku vyhrajú protieurópske politické subjekty. Rôzne scenáre už pripravuje rezort financií.

"Zajtra (piatok 15.6., pozn. TASR) bude minister financií Peter Kažimír prezentovať na Rade solidarity a rozvoja možné scenáre hospodárskeho vývoja na Slovensku v prípade, že by došlo v Grécku k takému vývoju, ktorý si nikto neželá. Tieto scenáre sú katastrofálne," upozornil premiér s tým, že médiá o nich bude informovať až po rokovaní so sociálnymi partnermi.

Premiér Robert Fico. Snímka: TASR/Pavel Neubauer
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.