Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.10.2015, 16:21

Jaguar má vytvoriť 50-tisíc pracovných miest, píšu Indovia. Slováci to popreli

Po stretnutí so zástupcami Tata Motors náš minister povedal, že teraz je najlepší čas investovať v našej krajine.

Plánovaná investícia indickej automobilky Tata Motors (Jaguar Land Rover) v Nitre by mala vytvoriť až 50-tisíc nových pracovných miest.

Včera to oznámil náš minister hospodárstva Vazil Hudák na stretnutí so synom šéfa spoločnosti Tata Motors Cyrus Mistry na biznis konferencii, ktorú zorganizovali tamojší priemyselníci  v indickom meste Bombaj, uvádza to na svojom portáli indiatimes.com.

"Sme radi, že vás môžeme informovať o historicky prvej investícii indickej spoločnosti na Slovensku. Tata Motors (JLR) u nás investuje až 2 miliardy dolárov (1,7 miliardy eur) v prvej fáze,“ povedal Hudák na včerajšom stretnutí v Indii.

Hudák ďalej vyhlásil, že priamo vo fabrike si nájde prácu až 4-tisíc ľudí a nepriamo cez subdodávateľov by malo vzniknúť ďalších 46-tisíc pracovných miest.

Po stretnutí so zástupcami Tata Motors náš minister povedal, že teraz je najlepší čas investovať v našej krajine a spomenul silné stránky Slovenska, ako politickú bezpečnosť a silnú ekonomiku.

Indická automobilka aktuálne pracuje spolu s našou vládou na štúdii o uskutočniteľnosti celého projektu. Podľa týchto plánov by mohla továreň vyprodukovať za desať rokov až 3 milióny vozidiel. Celá výroba by sa mala začať už v roku 2018.

"Tento krok je ďalším krokom v stratégii spoločnosti, aby sa stala konkurencieschopnejšou na globálnych trhoch a rozšíri svoje výrobné operácie do nových krajín v budúcnosti," dodal Hudák.

Hudák vedie v Indii delegáciu, ktorá hľadá investície z oblasti technických, informačných technológií a komponentov pre automobilový priemysel, a tiež hľadá partnerov pre začínajúce podniky v automobilovom priemysle, obrane, poľnohospodárstve, liečivách a v oblasti obnoviteľnej energie z vesmíru, uvádza sa vo vyhlásení indická asociácia priemyslu.

Ministerstvo hospodárstva poprelo informácie

„Ministerstvo hospodárstva SR popiera pravdivosť správy na www.indiatimes.com, ako aj údajov v nej zverejnených. Minister hospodárstva sa na žiadnom oficiálnom stretnutí k investícii v podrobnostiach nevyjadroval a neposkytol žiaden rozhovor miestnym médiám,“ uviedla hovorkyňa rezortu Miriam Žiaková pre portál aktuality.sk.

Podľa nej naďalej platí, že medzi vládnou pracovnou skupinou a spoločnosťou Jaguar Land Rover pokračujú negociácie. V súčasnosti sa robí štúdia realizovateľnosti a obe strany žiadne podrobné informácie k predmetnému projektu až do skončenia procesu neposkytujú. 

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.