Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.08.2014, 16:58

Banka UniCredit ukončila prvý polrok so ziskom

Čistý zisk UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia v prvom polroku tohto roka medziročne vzrástol o 76,8 %, keď dosiahol úroveň 2,5 miliardy Kč (90,4 milióna eur). Ako uviedla banka, oživenie ekonomiky sa v Česku a na Slovensku postupne prejavuje v uskutočnených investíciách vo firemnom sektore a v prípade domácností vo väčšej ochote míňať. Spotrebu domácností podporil tiež zlepšujúci sa trh práce. "V prvom polroku sme na oboch trhoch výrazne rástli v retailovom bankovníctve. Rovnako rástol aj objem firemných úverov," uviedol v správe pre médiá generálny riaditeľ UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia Jiří Kunert.

Banka v prvom polroku tohto roka zaznamenala rast čistého výnosu z úrokov, ktorý sa zvýšil na 4,9 miliardy Kč. Čisté výnosy z poplatkov a provízií medziročne narástli na 1,75 miliardy Kč. "Bankový sektor je naďalej negatívne ovplyvnený prostredím nízkych úrokových sadzieb a tiež poslednými krokmi Európskej centrálnej banky vo vzťahu k sadzbám, čo neprispieva ku generovaniu istých výnosov z úrokov," skonštatoval finančný riaditeľ UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia Gregor Hofstaetter-Pobst s tým, že banka vykazuje silný vývoj čistého výnosu z úrokov v dôsledku fúzie a akvizície lízingových spoločností v Česku a na Slovensku.

Ku koncu júna tohto roka celkové aktíva banky predstavovali 488,7 miliardy Kč, čo predstavuje nárast o 54,4 % v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka. Pohľadávky voči klientom predstavovali 328,6 miliardy Kč a objem záväzkov voči klientom sa zvýšil o 47,2 % na 290,8 miliardy Kč.

Vlastné imanie banky medziročne vzrástlo o 50,3 % na 55,1 miliardy Kč.

Spoločnosť dodala, že konsolidovaný výsledok hospodárenia zahŕňa výsledky UniCredit Bank v Česku a na Slovensku, vrátane výsledkov spoločností UniCredit Leasing CZ a UniCredit Leasing Slovakia a ich dcérskych spoločností. (1 EUR = 27,67 CZK)

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.