Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.01.2016, 11:33

Rozpredaj Grécka. Za stovky miliónov predá luxusné letovisko Arabom a Turkom

Grécka privatizačná agentúra podpísala dohodu s arabsko-tureckým fondom Jermyn Street Real Estate Fund o predaji luxusného prímorského letoviska na okraji Atén Astir Palace za 400 miliónov eur.

Grécky najvyšší správny súd vlani v marci predaj hotelového komplexu Astir Palace zablokoval. Zdôvodnil to tým, že predložený územný plán rozvoja porušuje grécke zákony, pretože výstavba veľkého počtu obytných budov poškodí prírodu i prostredie mesta.

Privatizačná agentúra teraz uviedla, že fond predložil upravený plán rozvoja hotelového komplexu. Nový plán bol upravený tak, aby vyhovoval požiadavkám súdu. "Celý proces by mal byť dokončený v prvom polroku 2016," dodala HRADF.

Agentúra očakáva, že z dohody získa v hotovosti zhruba 100 miliónov eur. Zvyšné peniaze dostane najväčšia grécka banka National Bank, ktorá vlastní v rezorte podiel zhruba 85 percent.

Fond Jermyn Street Real Estate Fund zastupuje investorov okrem iného z Turecka, Abú Zabí, Dubaja a Kuvajtu, uviedla agentúra Reuters.

Privatizácia je dôležitou podmienkou záchranného programu Grécka už od roku 2010. Predaj štátneho majetku však zatiaľ nepriniesol veľké príjmy kvôli byrokratickým prieťahom a nedostatku politickej vôle. Doteraz Atény získali z predaja štátneho majetku len 3,5 miliardy eur, cieľom bolo získať až 50 miliárd eur.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.