Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.01.2016, 00:00

Východniari dobýjajú svet. Aj vďaka školám

Pred ôsmimi rokmi zamestnávali informačné technológie na východe Slovenska iba tisícku ľudí. Momentálne dáva IT sektor v Košiciach prácu približne 8500 ľuďom. Ročne pritom rastie tempom 800 až 1000 nových pracovných miest. Košičania sa totiž stávajú významným globálnym hráčom a chcú konkurovať celému svetu. „Košice sú príliš malé mesto a Slovensko je príliš malá krajina. Napriek tomu sa vieme presadiť vo svetových firmách a svetových projektoch. Potrebujeme na to viac absolventov, učiť sa na najnovších technológiách a tvrdšie pracovať,“ hovorí pre HN predseda Správnej rady Košice IT Valley Ivan Hruška. Najväčší boom pritom východniarov ešte len čaká, a tak v strednej Európe držia Košičania v ruke taktovku nad najnovšími trendmi.

Slovenský unikát

Napríklad cez unikátny vzdelávací projekt, ktorý nemá na Slovensku obdobu. Prepája totiž prax a výučbu. Spája 14 firiem,116 študentov v 29 tímoch a 29 reálnych IT riešení pre trh. „Projektom sme nastavili zrkadlo vzdelávaciemu systému na Slovensku i všetkým zúčastneným. Firmy spoznali budúci

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.