Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.01.2016, 13:28

Rok sa začína katastrofálne. Piati najbohatší stratili za jeden deň miliardy dolárov

Včerajší prudký prepad na akciovom trhu nezastihol najbohatších ľudí sveta práva v najpozitívnejšom svetle.

Po slabých výsledkoch z Číny a zlých medzinárodných vzťahoch medzi Saudskou Arábiou a Iránom to vyzeralo včera na jeden z najhorších výsledkov v začiatkoch rokov, informuje Bloomberg. Môžeme teda povedať, že rok 2016 sa začína katastrofálne.

Zakladateľ Amazon.com Jeff Bezos stratil v prvý obchodný deň v roku 2016 až 3,7 miliardy dolárov, čo je pokles o 5,8 percenta. Teraz je jeho čisté imanie v hodnote 56 miliárd dolárov. Španiel Americo Ortega včera stratil 2,5 miliardy a jeho Inditex SA ako najväčšieho módneho predajcu klesol o 3,5 percenta.

Pondelok neprial ani veštcovi z Omahy. Buffettov Berkshire Hathaway spolu s Carlosom Slimom a Microsoftom stratili spolu 2,5 miliardy dolárov.

Najväčším výhercom prvého dňa, kedy sa začalo na trhoch niečo diať, je známy investor Carl Icahn. Jeho včerajšie zisky skončili na úrovni 210,4 miliónov dolárov a teraz jeho imanie je 20,1 miliardy dolárov.

Podľa Bloomberg indexu včera prišlo 400 najbohatších ľudí na svete dokopy za jeden deň o 82,4 miliardy dolárov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.