Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.12.2015, 10:07

Babiš s Kažimírom: V eurozóne nastanú radikálne kroky. Musí sa zbaviť čiernych pasažierov

Ministri financií Peter Kažimír a Andrej Babiš hovorili na HNClube o daňových podvodoch či o budúcnosti eurozóny.

Boj proti daňovým únikom je prioritou tak českej, ako aj slovenskej vlády. Počas diskusného fóra Hospodárskych novín HNClubu sa na tom zhodli ministri financií oboch krajín.

Andrej Babiš aj Peter Kažimír pritom v tomto boji podporujú aj znižovanie odvodového zaťaženia. 

Niektoré staré dámy únie sú v podstate daňovými rajmi. Aj keď sú demokratické a civilizované, na druhej strane tiež arogantné a sebecké z pohľadu svojich záujmov,“ povedal Kažimír a dodal, že spolu so svojim českým kolegom aj preto plánujú spoločný postup v rámci únie.

Rovnako jednotní zostali aj v otázke Grécka a jeho zotrvania v eurozóne, či dokonca v schengene „Grécko nepatrí ani do eurozóny ani do schengenu. V oboch systémoch je omylom, lebo celý projekt EÚ bol spolitizovaný. Je jasné, že grécky dlh je nesplatiteľný. Je to extrém. Predstava, že to niekedy splatia je nereálna. Európa pri takomto fungovaní niekedy zahynie, ale to už je iná téma,“ vyhlásil Babiš.

Aj preto je podľa Kažimíra životne dôležité, aby sme v tejto otázke zostalo na strane silných partnerov. „Čo sa týka eurozóny, Slovensko je veľmi blízky spojenec Nemecka v oblasti pravidiel a ich dodržiavania,“ vyhlásil šéf rezortu financií.


 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.