Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.10.2015, 10:50

Majiteľom Volkswagenu majú ponúknuť mimoriadne dotácie a odkúpenie starého auta

Príspevky by si mohli nárokovať zákazníci v Nemecku, ktorí predajcom za úhradu vrátia modely zasiahnuté emisným škandálom.

Nemecký koncern Volkswagen (VW) zvažuje mimoriadny program dotácií na kúpu nových áut. Nárokovať by si ich mohli zákazníci v Nemecku, od ktorých predajcovia spätne kúpia modely zasiahnuté aktuálnym emisným škandálom.

Informovala o tom v nedeľu agentúra Reuters. Má ísť predovšetkým o dieselové modely s 1,6-litrovým motorom.

Pri týchto autách totiž na zabránenie manipuláciám s výsledkami emisných testov nepostačuje iba jednoduchá aktualizácia softvéru, ale sú potrebné náročné zásahy do hardvéru, uviedla nemecká agentúra DPA.

Podľa zdrojov agentúry definitívne rozhodnutie zatiaľ nepadlo a prípadná ponuka by platila iba v Nemecku. Volkswagen správu bližšie nekomentoval a obmedzil sa na konštatovanie, že úvahy o mimoriadnych ponukách pre existujúcich zákazníkov považuje za bežné.

Skupina VW minulý mesiac priznala, že celosvetovo do zhruba 11 miliónov áut inštalovala softvér, ktorý umožňuje skresľovať skutočný objem emisií vypúšťaných z dieselových vozidiel. V Európe koncern zvoláva na opravu 8,5 milióna áut, z toho v Nemecku 2,4 milióna vozidiel. Na výdavky spojené so zvolávaním VW vyčlenil 6,5 miliardy eur.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.