Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.10.2014, 11:21

Lego nechce zničiť Arktídu. Ruší zmluvu s ropným gigantom

Video Greenpeace, ktoré si na YouTube pozrelo viac ako 6,5 milióna ľudí, donútilo spoločnosť Lego ukončiť 50 rokov trvajúcu spoluprácu so Shell.

Dánsky výrobca hračiek Lego nechce obnoviť spoluprácu s ropným gigantom Shell. Reaguje tak na video z dielne ekologických aktivistov Greenpeace, ktoré s pomocou stavebnice Lego ukazuje, ako by mohla dopadnúť plánovaná ťažba ropy v Arktíde.

Video Greenpeace si na kanáli YouTube pustilo skoro 6,5 milióna ľudí. Organizácia v ňom vyzýva Lego, aby prestalo na hračkách propagovať značku Shell. Vadia jej plány spoločnosti na ťažbu ropy v Arktíde.

Podľa Greenpeace podporilo kampaň za ukončenie spolupráce Lega sa Shell za posledné tri mesiace viac ako milión ľudí. V reakcii na kampaň sa šéf Lega Jorgen Vig Knudstorp nechal počuť, že firma nechá dobehnúť existujúcu zmluvu o spolupráci dojednanú v roku 2011 a ďalšie už so Shell neuzavrie.

Marketingová spolupráca firiem Lega a Shellu trvala päťdesiat rokov. Zahŕňala napríklad predaj výrobkov Lego na benzínkach Shell.

Najväčšej hračkárskej spoločnosti na svete prekáža, že sa jej výrobky stali nástrojom boja medzi ekologickými aktivistami a ropnou spoločnosťou

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.