Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.10.2015, 11:21

Dell chystá historický obchod. Chce sa spojiť s 50 miliardovým gigantom

Známa americká spoločnosť Dell sa pripravuje na najväčšie spojenie v histórii IT biznisu. Je v pokročilých rokovaniach s gigantom EMC.

Podľa informácií Wall Street Journal by sa obchod mohol uskutočniť v priebehu jedného týždňa. Otázkou zostáva, či Dell prevezme celú firmu EMC, ktorá prevádzkuje úložiská dát, alebo len jej časti.

Každopádne, táto myšlienka sa zapáčila investorom. Po zverejnení informácie v médiách akcie EMC stúpli o 7,8 percenta. Firma má trhovú kapitalizáciu na úrovni 50 miliárd dolárov a podľa zdrojov Wall Street Journal to môže byť aj pravdepodobná hodnota, za ktorú majú firmu prevziať.

Ako píše portál Business Insider, analytici od Dellu očakávajú kúpu tej časti firmy, ktorá sa zaoberá úložiskami dát. Nie je však vylúčené, že ju prevezmú celú.

Firma EMC má za sebou ťažké obdobie. Po minuloročnom prieskume vo firme prisľúbili škrtnutie nákladov vo výške 850 miliónov dolárov.

Ak by bola hodnota tohto biznisu na predpokladanej úrovni 50 miliárd, zapísala by sa do histórie ako najväčšie prevzatie v čisto technologickom biznise. V súčasnosti drží prvé miesto 37 miliardová zmluva o kúpe Broadcom Corp. spoločnosťou Avago Technologies Ltd.


 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.