Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.12.2015, 15:31

Na tri grécke banky zaútočili hekeri a žiadali výkupné

Na tri grécke banky zaútočili minulý týždeň hekeri, ktorí od nich žiadali výkupné vo virtuálnej mene bitcoin za to, že im prestanú škodiť. Informovala o tom dnes agentúra Rueters s odvolaním sa na zdroje z gréckeho bankového sektora.

Podľa týchto zdrojov hekeri vo štvrtok 26. novembra zablokovali na niekoľko hodín aktivity internetového bankovníctva v troch gréckych bankách. Ale nepodarilo sa im prelomiť bezpečnostné opatrenia a dostať sa k dôverným informáciám o klientskych účtoch, ani získať k nim prístup.

"Jediné, čo dosiahli, bolo zablokovanie internetového bankovníctva na niekoľko hodín. Nič viac," povedal jeden z bankárov agentúre Reuters pod podmienkou zachovania anonymity.

Hekeri vystupovali pod prezývkou Armada Collective, teda spoločná armáda. Banky im odmietli zaplatiť výkupné a zalarmovali bezpečnostné služby aj centrálnu banku.

Skupina hekerov s rovnakým názvom podnikla v polovici novembra útoky na viaceré súkromné e-mailové spoločnosti. Ich útoky majú podobný priebeh, preťažia internetovú stránku, čím ju brzdia alebo úplne ochromia.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.