Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.09.2015, 00:00

Na Jaguar sa už teraz nabaľujú ďalší záujemcovia o investície

Investičná zmluva s Jaugarom by mala byť hotová do konca septembra, hovorí minister hospodárstva Vazil Hudák.

Prečo si britská automobilka Jaguar Land Rover vybrala práve Slovensko? Minister hospodárstva Vazil Hudák popísal českým Hospodářským novinám tri hlavné dôvody. Môže za to fakt, že už teraz máme tri automobilky, používame euro a rezort o projekte nehovoril nahlas do médií. 

"Ešte to nie je hotové, investičná zmluva by mala byť do konca septembra," hovorí Hudák. Zároveň v náš prospech malo zahrať aj to, že Land Rover je tradičná britská firma. "Je to pre nich prvá globálna mimo britských ostrovov, ale v rámci Európy," popisuje šéf rezortu. 

Poľská strana si vyjednávania sčasti pokazila aj sama. "Minister Piechociński sa niekoľkokrát do médií vyjadril, že tá investícia ide určite do Poľska," objasňuje Hudák s tým, že to zo strany automobilky bolo vnímané negatívne. 

"Veľké investície sú ťahúni," hovorí minister na pripomienku o tom, že sa malé a stredné podniky sťažujú, že nemajú rovnakú podporu ako veľkí hráči. "Po oznámení príchodu Land Roveru sa nám už hlásia ďalšie firmy z Veľkej Británie, ktoré doteraz neboli veľkými investormi u nás." 

Okrem toho sa hlásia aj indické firmy, pretože Tata Group je vlastníkom Jaguaru. 

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.