Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.12.2013, 12:48

Za Bitcoin si môžete kúpiť už aj auto

Predajca áut Tesla v Kalifornii prijíma virtuálne peniaze. Pre Bitcoin je to dobrá správa

Zoznam vecí, ktoré si môžete kúpiť za Bitcoin, sa neustále rozrastá. Najčastejšie sú to online služby a webhosting, tovar v internetových obchodoch, a v Bratislave si za ne kúpite aj kávu či sendvič. Veľké spoločnosti sa však plateniu virtuálnou menou zatiaľ vyhýbali. Až doteraz. Jeden z predajcov značky Tesla v Kalifornii sa rozhodol, že bude prijímať Bitcoin ako seriózne platidlo. Za virtuálne peniaze sa teda dá kúpiť luxusný elektromobil. Potvrdil to sám díler na svojom blogu.

Rastie dôvera

Hoci je táto možnosť dostupná iba na jednom mieste v USA a obmedzená je iba na jednu značku, je to pre Bitcoin historická udalosť. Doteraz ho totiž neakceptoval žiadny svetový renomovaný predajca. Tento krok však pozitívne ocenila aj americká banka Merill Lynch. „Veríme, že Bitcoin sa stane hlavnou menou v elektronickom obchodovaní a stane sa reálnou konkurenciou pre klasické bankové prevody,“ píše banka vo svojej správe s tým, že má aj naďalej veľký potenciál rásť. 

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.