Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.10.2015, 00:00

Firma známeho milionára na súde. Ťahá za sebou tieň poistencov

Je nielen známym slovenským podnikateľom, investorom, ale aj biznis koučom. Zameriava sa napríklad aj na motiváciu a školenie ľudí a firiem. To je v skratke Peter Krištofovič. Jedna z jeho firiem však skončila na súde a čelí hrozbe exekúcie. A to len pre necelý milión eur.

Šesť rokov starý spor

V roku 2006 vstúpila na slovenský zdravotnícky trh poisťovňa Union a poistencov pre ňu zháňali aj sprostredkovatelia Krištofovičovej spoločnosti AFS SK. Jej pokračovateľom bola neskôr Salve Finance, od augusta nesie nový názov Festin. Ako zmluvný maklér pre finančníkovu firmu pracovala prešovská spoločnosť Slovdan. Za 35-tisíc klientov, ktorých prepoistila, mala zinkasovať províziu. Podľa Slovdanu šlo približne o dva milióny eur.

Polovicu, teda milión aj dostala, o druhú sa už šesť rokov súdi. Podľa Salve Group, pod ktorú Festin patrí, ide o klasický obchodný spor dvoch súkromných firiem. Vymáhanie starej pohľadávky Slovdanu považuje za neoprávnené. A prečo peniaze odmieta vyplatiť? Dôvody Salve oficiálne nekomentuje s tým, že ide o interné informácie z prostredia firmy.

Na najvyššom súde

„V rukách máme reálne rozsudky, na základe ktorých podnikáme ďalšie kroky,“ kontruje pre HN konateľ spoločnosti Slovdan Marek Szabo. Okresný súd v Bratislave v apríli minulého roka priznal Slovdanu 981-tisíc eur spolu s 1,3-miliónovými úrokmi z omeškania. Toto rozhodnutie potvrdil po Krištofovičom odvolaní aj bratislavský krajský súd.

Teraz problém rieši až najvyšší súd. Slovdan dal dokonca na Krištofovičovu spoločnosť návrh na exekúciu. Teraz čaká problém na rozuzlenie na exekučnom súde v Bratislave.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.