Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.06.2015, 00:00

Bez bánk i bankomatov. Také je dnešné Grécko

Bojíme sa drachmy a našej šialenej vlády, tvrdia obyvatelia Atén.

„Nebojte sa, vám cudzincom to peniaze dáva,“ usmieva sa vysoká mohutná Grékyňa na pomenšiu taliansku turistku, ktorá sa rovnako ako ona pokúša vybrať peniaze z bankomatu neďaleko budovy parlamentu v Aténach.

Talianka jej úsmev rozpačito vráti a pokračuje vo výbere, ktorý sa však skončí podobne ako v prípade vedľajšieho bankomatu Grékyne – teda neúspechom. „Tak sa ospravedlňujem, no sľubovali to. Ale verte ešte nejakým sľubom tejto nemožnej vlády,“ dodáva a nahnevane mávne rukou.

Ľudia pred bankomatmi

Správa o zatvorení bánk a vypnutí bankomatov sa medzi Grékmi rozšírila už v noci na pondelok. Ráno ľudia v aténskych uliciach už len neveriacky skúšali, či je to skutočne pravda. Mnohí vyťahovali z peňaženiek jednu kartu za druhou, strkali ich do bankomatu, aby si niekoľkokrát za sebou na monitore bankomatu prečítali, že zo svojho účtu nič nedostanú.

Väčšinou len krútili hlavou, občas niekto trochu zanadával, ale ž

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.