Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.07.2013, 19:30

Prvé problémy novej meny. Bitcoin zakázali v Thajsku

Virtuálna mena má vo svete veľa spokojných užívateľov. Thajsko ju však zakázalo.

Snímka: Reuters
Zdroj: Reuters
Používanie virtuálnej meny bitcoin bolo v Thajsku zakázané. Spoločnosť Bitcoin Co. Ltd dostala v pondelok od centrálnej banky príležitosť obhájiť sa a presvedčiť o výhodách používania meny v thajskom elektronickom obchode, avšak krátko nato bolo platenie bitcoinmi na území Thajska zakázané, uvádza portál CNBC.

Bitcoin je virtuálna mena, ktorou môžu majitelia platiť cez internet za tovary a služby. Neexistuje žiadna centrálna banka, ktorá ich vydáva, bitcoiny môžu byť vytvorené online. Thajská centrálna banka zakázala bitcoiny s odôvodnením, že nejde o skutočnú menu. Za ilegálne považujú Thajci tiež používanie virtuálnej meny v rámci iných jurisdikcií, uvádza ďalej portál CNBC.

Bitcoinu nezostalo nič iné, ako odvolať všetky plánované aktivity na thajskom trhu pokiaľ nebudú zákony upravené v ich prospech. Thajská centrálna banka prisľúbila, že sa bude otázkou sprístupnenia virtuálnej meny pre svojich obyvateľov v budúcnosti zaoberať, nešpecifikovala však časové obdobie.

Bitcoin si získal obľubu u internetových používateľov po celom svete. Medzi výhody patrí promptné vykonávanie peňažných prevodov kdekoľvek a kedykoľvek na svete za bezkonkurenčne nízke poplatky. Používanie bitcoinov je bezpečné, na fungovanie však nemusí dohliadať banka ani žiadna inštitúcia.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.