Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.05.2015, 11:51

UniCredit chráni svoje aktíva na Ukrajine, ich predaj ochabuje

Talianska banka UniCredit si chce "uchrániť" svoje podnikanie na Ukrajine, a to aj napriek napätiu v krajine. Vo štvrtok to uviedol riaditeľ divízie pre strednú a východnú Európu skupiny UniCredit Carlo Vivaldi. Jeho vyjadrenia naznačili, že pokusy o predaj aktív na Ukrajine ochabujú.

Ešte pred dvoma týždňami Vivaldi uviedol, že rokovania o predaji ukrajinských aktív pokračujú, sú však náročné. Ukrajina bola v minulom roku v rámci regiónu strednej a východnej Európy jedinou stratovou krajinou pre UniCredit a očakáva sa, že stratu vykáže aj v tomto roku.

Vivaldi ďalej uviedol, že banka hľadá možnosti akvizícií v Poľsku, Českej republike a v Turecku, podľa jeho slov je však nedostatok dostupných príležitostí. „Potrebujeme mať možnosť a v tejto chvíli nie je môj stôl práve zaplnený zoznamami,“ povedal.

Spoločnosť UniCredit pôsobí aj na Slovensku. UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a. s., pobočka zahraničnej banky vznikla 1. decembra 2013. Na slovenskom trhu však banka pôsobí od júla 1990, odvtedy prešla viacerými zmenami názvov a vlastníckou štruktúrou. Predstavenstvo skupiny UniCredit schválilo projekt zlúčenia dcérskych spoločností v Českej republike a na Slovensku do jednej cezhraničnej banky 13. novembra 2012.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.