Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.08.2014, 10:19

Situácia eura sa má zhoršiť

Kurz spoločnej európskej meny na začiatku nového týždňa stagnuje a pohybuje sa tesne pod hranicou 1,34 USD/EUR. Informovala o tom agentúra DPA.

Dnes ráno sa euro predávalo po 1,3394 USD, teda približne pri rovnakom kurze ako v piatok (15. 8.) večer. Európska centrálna banka (ECB) stanovila referenčný kurz v piatok napoludnie na 1,3388 (vo štvrtok: 1,3373) USD/EUR.

Commodity Futures Charts

Aj keď je kurz spoločnej európskej meny stabilný, expertka Commerzbank Esther Reicheltová očakáva v najbližších dňoch zhoršenie situácie pre euro. Okrem situácie v ekonomike eurozóny pre dolár hovoria aj vyhliadky ďalšieho vývoja menovej politiky. "Pretože isté je, že americká centrálna banka začne normalizovať svoju menovú politiku oveľa skôr ako ECB," uviedla Reicheltová.

V priebehu dneška sa neočakáva zverejnenie žiadnych ekonomických údajov, ktoré by mohli mať výraznejší vplyv na dianie na devízovom trhu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.