Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.01.2016, 11:25

Z otvorenia Iránu chce ťažiť aj Slovensko, Kažimír došiel na návštevu

Podpredseda vlády a minister financií Peter Kažimír (Smer-SD) je na oficiálnej návšteve Iránu. V pondelok v meste Mashad otvoril spolu s guvernérom provincie Khorasan Razavi Alirezom Rashidianom Slovensko-iránske podnikateľské fórum. Informoval o tom tlačový odbor rezortu.

„Som hrdý, že môžeme predstaviť slovenské spoločnosti najmä z odvetvia energetiky, strojárstva, vodného hospodárstva a ďalších odvetví, ktoré sa tešia na spoluprácu s iránskymi firmami, ktoré sú súčasťou tejto obchodnej misie,“ uviedol minister financií SR Peter Kažimír.

Na fóre sa podľa slovenského ministerstva financií zúčastnilo viac ako 100 spoločností z tejto provincie a 39 podnikateľských subjektov zo Slovenska z oblasti energetiky, vodného hospodárstva, finančníctva, bankovníctva a infraštruktúry.

"Sektorové zameranie tejto podnikateľskej misie je orientované predovšetkým na energetiku vrátane obnoviteľných zdrojov, oblasť strojárstva a vodného hospodárstva. Taktiež bol pozitívny záujem o sektor informačných a komunikačných technológií," priblížil rezort.


Prečítajte si aj: USA a Európa zrušili Iránu sankcie, ten už plánuje nákupy


Podpredseda vlády a minister financií Peter Kažimír sa dnes stretne so svojim iránskym kolegom ministrom financií a ekonomických záležitostí Iránu Alim Tayebniaom. Po skončení rokovania sa presunie na návštevu univerzity  HQ Azad Univesity v Teheráne a rokovať bude s prezidentom univerzity prof. Hamidom Mizadehom.

Delegáciu v týchto dňoch čakajú rokovania, ktorých cieľom je uzatvoriť ekonomickú dohodu s Iránom a na jej základe ustanoviť spoločný výbor pre hospodársku spoluprácu. Očakáva sa podpísanie dvoch základných ekonomických dohôd, a to o zamedzení dvojitého zdanenia a vzájomnej podpore a ochrane investícií.


Z otvorenia Iránu ťažia aj naši susedia: Česi vyťažia zo zrušených sankcií Iránu. Dodajú 250 traktorov


Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.