Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.11.2015, 14:50

Lufthansa zrušila takmer 300 letov. Kvôli štrajkom

Nemecký vlajkový letecký dopravca Lufthansa zrušil dnes 290 letov po tom, ako jeho stevardi ohlásili prvú etapu osemdňového štrajku za udržanie doterajších sociálnych výhod.

Výpadok postihol 15 medzikontinentálnych spojov, zvyšok uvedeného počtu tvoria lety v rámci Európy, informuje agentúra DPA.

Predstavuje pritom desaťpercentý podiel z celkového denného počtu letov zabezpečovaných skupinou Lufthansa. Podľa vyhlásenia dopravcu obmedzenie dopravy pocíti 37 500 cestujúcich.

V súvislosti so štrajkom aerolínie zarezervovali 2 500 hotelových izieb vo Frankfurte nad Mohanom, aby dokázali ubytovať cestujúcich v prípade uviaznutia na tamojšom letisku, ktoré je hlavným uzlom v dopravnej sieti Lufthansy.

Ďalšie stovky lôžok zriadili v tranzitnej zóne toho letiska, predovšetkým pre zákazníkov z Indie, ktorí tu majú prestupovať a nemajú víza pre vstup do európskych krajín.

Odbory UFO (Nezávislá organizácia palubných sprievodcov) chcú štrajkom docieliť zachovanie výhod, ktoré mnohým stevardom Lufthansy umožňujú odísť do dôchodku vo veku 55 rokov.

Namiesto celoplošnej protestnej akcie zvolili stratégiu štrajkovania po etapách. Prvá z nich sa týka členov, ktorí mali obsadiť lety štartujúce z Frankfurtu dnes popoludní a večer.

Posádky slúžiace v Mníchove, ktorý je pre Lufthansu druhým najdôležitejším letiskom, by mali až do nedele pracovať normálne. Štrajk sa pritom týka letov pod značkou samotnej Lufthansy, nie však iných aerolínií patriacich do tejto skupiny.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.