Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.06.2015, 00:00

Gréci plánujú šetriť. Ale bezbolestne

Podľa návrhu reforiem sa nemá šetriť na štátnych zamestnancoch ani na dôchodcoch.

Gréci opäť testujú trpezlivosť svojich veriteľov. Minulý týždeň grécky premiér Alexis Tsipras v jeden deň ráno celý svet ubezpečoval, že jeho krajina uhradí splátku Medzinárodnému menovému fondu, a večer to už neplatilo. Cúvol kvôli rozhnevaným straníkom a lacnej popularite. Grécky líder skúša „nervy“ kolegov z menovej únie aj novým plánom reforiem. Ten má presvedčiť medzinárodných záchrancov problémovej krajiny, aby jej uvoľnili 7,2 miliardy eur pomocných úverov a prípadne pouvažovali o ďalšej finančnej injekcii. Tsipras sa však nepodvolil vôli eurozóny a v pláne reforiem ide vo viacerých prípadoch proti jej požiadavkám.

Politici vládnej strany Syriza sa minulý týždeň predháňali v nelichotivých pomenovaniach veriteľského plánu na šetrenie. Nazvali ho urážlivým až vražedným. Boli skutočne európske požiadavky také nehorázne?„Vzhľadom na predvolebné sľuby a ideologické nastavenie g

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.