Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.09.2014, 13:08

Philips sa rozdelí na dve firmy

Holandský priemyselný koncern Philips sa rozdelí na dve firmy. Informovali o tom agentúry Reuters a DPA.

Stodvadsať rokov stará tradičná firma dnes uviedla, že vydelí svoju divíziu svetelnej techniky do samostatnej spoločnosti. A divízie spotrebiteľskej elektroniky a zdravotnej techniky sa zlúčia do jednej firmy. Obe nové spoločnosti budú naďalej fungovať pod značkou Philips a sídliť v Holandsku. Nová štruktúra by mala na budúci rok ušetriť 100 miliónov eur a v roku 2016 ďalších 200 miliónov eur. Akcia Philips po tomto oznámení posilnila o 3 %.

Nastal čas, aby Pihlips prijal nové strategické opatrenia, zdôraznil šéf koncernu Frans van Houten. Philips v uplynulých rokoch zrealizoval radikálne úsporné opatrenia a zoštíhlil sa. Koncern sa zbavil divízie zábavnej elektroniky a koncentruje sa na medicínsku a svetelnú techniku.

Philips zároveň oznámil, že nedokáže splniť svoje ziskové ciele, ktoré si stanovil pre tento rok. Prevádzkový zisk bude v 2. polroku o niečo nižší ako v rovnakom období vlani. Dôvodom je zastavenie produkcie v jednom americkom závode vyrábajúcom medicínsku techniku, čo koncern zaťaží sumou 100 miliónov eur.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.