Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.10.2014, 14:15

Grécko chce skončiť program pomoci od MMF predčasne

Grécko a Medzinárodný menový fond (MMF) uskutočnili prvé rozhovory o predčasnom skončení programu pomoci Aténam. Vysoký úradník ministerstva financií dnes v gréckom hlavnom meste Atény agentúre DPA uviedol, že v tomto smere sa urobili prvé kroky.

V nedeľu (12. 10.) sa grécky minister financií Gikas Charduvelis stretol so šéfkou MMF Christinou Lagardeovou v sídle organizácie vo Washingtone. Po rokovaní MMF oznámil, že sa na ňom posudzoval priebeh súčasného úsporného programu Grécka a jeho "ďalšie možné kroky".

Lagardeová vyzvala Grékov, aby reformy uskutočňovali rozhodne. MMF ich bude v tomto úsilí naďalej podporovať.

Grécko dostalo po roku 2010 od EÚ, Európskej centrálnej banky (ECB) a MMF úverový rámec 240 miliárd eur, ktorý ho zachránil pred štátnym bankrotom. Atény čerpali z neho prostriedky postupne, keď splnilo úlohy v realizovaní hlbokých hospodárskych, sociálnych a finančných reforiem. Veritelia Grécka žiadali najmä ozdravenie jeho rozpočtu.

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.