Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.05.2015, 10:20

Snapchat odmietol Facebook, teraz mieri na burzu a o miliardy drahší

Internetová služba Snapchat chce vstúpiť na burzu. Ako povedal jeden zo zakladateľov Evan Spiegel, uvedenie akcií potrebujú na to, aby si zabezpečili nezávislosť. Konkrétny termín však neuviedol. Informovala o tom agentúra DPA.

Snapchat môže byť ďalšou miliardovou transakciou zo Silicon Valley, keďže investori odhadli hodnotu Snapchat na 15 až 19 miliárd USD (13,73 až 17,39 miliardy eur). Spiegel vyjadrením o nezávislosti narážal na predchádzajúce snahy Facebooku o jeho kúpu za tri miliardy dolárov. Zakladateľský tím túto ponuku odmietol.

Platforma Snapchat umožňuje zasielanie fotografií a videí, ktoré sa po prezretí automaticky vymažú. Základnou funkciou služby je viditeľnosť obsahu len počas toho, ako používateľ drží prst na dotykovej obrazovke smartfónu. Aplikácia je veľmi obľúbená u mladých ľudí, ktorí si takto posielajú aj mierne šteklivé fotografie. Spiegel však v súvislosti s novými typmi zariadení, napríklad počítačovými hodinkami, nevylúčil, že časom sa tejto funkcie vzdajú.

Snapchat má na svojich hlavných trhoch až 100 miliónov používateľov denne, z ktorých 65 % posiela fotografie. Na rozdiel od konkurencie spoločnosť meria nielen dennú, ale aj hodinovú aktivitu používateľov. Firma sa chce stať kanálom aj pre klasické médiá, napríklad, televízne stanice CNN a MTV sem posielajú svoje videá a časopisy, ako Cosmopolitan, People či Daily Mail, zas svoje články a fotografie. Snapchat mieni rozšíriť aj funkcie vhodné pre veľké podujatia, napríklad, koncerty, aby používatelia mohli zdieľať svoje fotografie.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.