Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.01.2016, 15:17

Nové modely iPhonov sa slabo predávajú, Apple znervózňuje trhy

Spoločnosť Apple sa vraj chystá v tomto štvrťroku približne o 30 percent znížiť výrobu svojich posledných modelov iPhonov. Píše o tom japonský denník Nikkei.

Podľa denníka zásoby prístrojov iPhone 6s a iPhone 6s Plus od uvedenia na trh vlani v septembri vzrástli. Firma preto obmedzí výrobu, aby predajcovia mohli zásoby vypredať. Výroba by sa mala vrátiť k normálu v období apríl až jún.

"Je to prekvapujúce zníženie výroby, ktoré signalizuje slabšie dopyt, ktorý Apple videl pri modeli 6s od začiatku," uviedol analytik FBR Capital Markets Daniel Ives. "Burza sa pripravovala na zníženie, ale tento rozsah je trochu znepokojujúci."

Vlažnej decembrovej prognózy dodávateľov Applu, ako Jabil Curcuit, ktorý vyrába obaly pre iPhony, a Dialog Semiconductor, vyvolali medzi analytikmi obavy, že dodávky iPhonov by mohli prvýkrát klesnúť. Niektorí analytici sa domnievajú, že nové iPhony nemajú dostatok vylepšení v porovnaní s predchádzajúcim modelom, a nie sú tak pre spotrebiteľov dostatočne príťažlivé.

Obavy o dodávky sa premietajú aj do vývoja akcií. Od apríla stratili akcie Applu asi štvrtinu svojej hodnoty, napísala agentúra Reuters.

Medzi dodávateľov Applu patria okrem iného firmy Skyworks Solutions, Qorvo, Cirrus Logic, Sony, TDK, Alps Electric či Kyocera.


 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.