Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.10.2014, 14:16

Nemecký index Dax sa zotavuje s prudkého prepadu

Po prepade kurzu hlavného akciového indexu Dax nemeckej burzy vo Frankfurte nad Mohanom minulý týždeň o niekoľko sto bodov sa dnes situácia na začiatku obchodovania upokojila. DPA informuje, že aj keď index spočiatku klesol pod 8700 bodov, pomerne rýchlo sa trend obrátil a Dax prekročil hranicu 8800 bodov.

Predchádzajúci silný prepad indexu Dax spôsobilo oslabenie tempa nemeckej konjunktúry a obavy zo vzostupu úrokových sadzieb v Spojených štátoch amerických. V piatok (10.10.) sa index prepadol na 8788,81 bodu. Jeho úroveň tak bola najnižšia za posledných 12 mesiacov. Odborníci sa preto na sklonku minulého týždňa obávali, že Dax môže začať nezadržateľne klesať.

Pohľady a nádeje akcionárov sa tento týždeň upierajú na firemnú výsledkovú sezónu amerických spoločností. O smerovaní najsilnejšej svetovej ekonomiky by mal veľa prezradiť aj protokol o rokovaní vedenia amerického Fedu. Jeho zverejnenie sa očakáva v stredu (15.10.).

Podľa analytikov je nemecká ekonomika v dobrej kondícii, ak sa index Dax pohybuje okolo 9500 bodov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.