Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.08.2015, 00:00

Po Apple Watch príde aj iAuto

Autá, ktoré jazdia po cestách bez vodiča. Taký je plán amerického technologického giganta Apple, ktorý je zrejme k svojmu cieľu bližšie, než sa doteraz predpokladalo. Kalifornská spoločnosť sa totiž podľa britských médií chystá spustiť prvé testy svojich vozidiel iCar.


Čítajte viac: Apple šliape na plyn. Bez vodiča


Apple vo veľkom naberá odborníkov z oblasti automobilového priemyslu a elektroniky. Zároveň hľadá lokality ideálne na testovanie počítačmi riadených vozidiel. V hre je komplex GoMentum Station, bývalá vojenská základňa neďaleko San Francisca, ktorá je dnes upravená tak, aby simulovala bežné dopravné prostredie.

Je tam vytvorených až 32 kilometrov ciest vrátane železničných priechodov, tunelov či ohrád pre dobytok. „S Applom sme uzavreli tajnú dohodu, nič povedať nemôžeme. Ale boli tu a priestory ich zaujali,“ potvrdil Randy Iwasaki, riaditeľ spoločnosti, ktorá GoMentum Station vlastní.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.