Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.05.2014, 11:11

Rada Protimonopolného úradu potvrdila pokutu pre ČSOB

CSOB_banka_s.jpg
Zdroj: archív HN
Rada Protimonopolného úradu (PMÚ) SR zamietla rozklad Československej obchodnej banky (ČSOB), a. s., a potvrdila rozhodnutie PMÚ SR z 25. októbra 2013, ktorým bola ČSOB uložená pokuta vo výške 3.183.427 eur za účasť na kartelovej dohode na trhu bezhotovostných devízových operácií. Informoval o tom dnes PMÚ.

Banky podľa PMÚ koordinovali svoj postup pri vypovedaní zmlúv o bežných účtoch spoločnosti AKCENTA CZ a zároveň sa dohodli, že s ňou neuzavrú nové zmluvy. Cieľom ich konania bolo vylúčiť konkurenčnú spoločnosť z trhu a získať jej klientov, respektíve udržať si existujúcich klientov.

V rozhodnutí sa úrad zaoberal už len účasťou ČSOB na dohode, pretože voči ďalším dvom účastníkom dohody, Slovenskej sporiteľni, a. s., a Všeobecnej úverovej banke, a. s., vydal konečné rozhodnutie Najvyšší súd (NS) SR. Vo vzťahu k týmto dvom bankám NS SR zamietol ich žaloby a potvrdil pôvodné rozhodnutie úradu z roku 2009. Rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť 11. apríla 2014.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.