Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.01.2016, 00:00

Luxusný komplex v Petržalke sa „stenčí“. J&T hotel napokon nepostaví

Projekt Petržalka City mení plány výstavby druhej etapy. Štrnásťpodlažný projekt, ktorý financuje Poštová banka patriaca pod finančnú skupinu J&T mal mať v pôvodných plánoch aj hotel. Informáciu priniesol portál biztweet.eu.

Súčasťou mal byť hotel s doplnkovými funkciami, ako sú občianska vybavenosť, administratíva či konferenčné miestnosti. Napokon však z tohto projektu nič nebude. Developer od stavby hotela v Petržalke upustil.

Nový plánovaný projekt tak bude mať celkovo 111 bytových jednotiek, 27 ateliérov a kancelárie. Súčasťou komplexu sú aj obchodné priestory a kaviarne. Projekt by sa mal dokončiť na jar v roku 2017. Celkové investičné náklady stavby sa odhadujú na 13 miliónov eur.

V navrhovanej polyfunkčnej budove sa stále nachádza podiel prechodného ubytovania v podobe ateliérov – nebytové priestory. Prevládajúcou funkciou bude bývanie v bytových jednotkách, prechodné ubytovanie, administratíva a občianska vybavenosť. Zároveň došlo aj k redukcii podzemných podlaží v tejto časti stavby. Polyfunkčný dom B bude mať jedno podzemné podlažie oproti trom navrhovaným v pôvodnom investičnom zámere,“ píše v projektovej dokumentácii developer Forespo Petržalka City, ktorá bola uverejnená na portáli enviroportal.sk.

Ako Forespo ďalej v projekte uvádza, polyfunkčný dom B bude mať 1. podzemné podlažie so 176 parkovacími státiami, z nich 152 v parkovacích garážach a 5+19 v teréne.

Vizualizácia: petrzalkacity.sk


 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.