Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.07.2015, 10:37

Microsoft posilňuje. Za izraelskú firmu chce dať stovky miliónov

Izraelská firma sa zaoberá vývojom bezpečnostných platforiem pre cloudové technológie


Americký technologický gigant Microsoft plánuje kúpiť izraelskú firmu Adallom, ktorá sa zaoberá vývojom bezpečnostných platforiem pre cloudové technológie, za 320 mil. USD. Informoval o tom v pondelok denník Calcalist. Po akvizícii chce Microsoft firmu transformovať na svoje centrum internetovej bezpečnosti v Izraeli. Microsoft medializované informácie nekomentoval a vyjadrenie spoločnosti Adallom agentúra Reuters nezískala.

Microsoft už v Izraeli prevzal niekoľko firiem, medzi nimi výrobcu bezpečnostného softvéru Aorato a spoločnosť Equivio, ktorá vyvinula softvér na analýzu textových dokumentov. Od firmy N-trig zase Microsoft kúpil jej technológiu pre výrobu digitálnych pier.

Izraelská spoločnosť Adallom vznikla v roku 2012. Klientom ponúka riešenia v oblasti ochrany dát na externých serveroch. V Izraeli a USA zamestnáva 80 ľudí. Podľa denníka Calcalist firma získala od fondov rizikového kapitálu Sequoia Capitol a European Index Ventures, ako aj od technologických spoločností EMC Corp a Hewlett-Packard investície v celkovom objeme zhruba 50 mil. USD.

1 EUR = 1,0889 USD

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.