Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.02.2016, 12:11

Britská veľkobanka HSBC ostáva doma v Londýne, presun do Hongkongu padol

Vedenie britskej veľkobanky HSBC jednohlasne zrušilo svoje predchádzajúce rozhodnutie o preložení londýnskej centrály do Hongkongu. Informuje o tom DPA s odvolaním sa na nedeľné (14.2.) oznámenie ústavu.

Rozhodnutie odôvodnilo tým, že britské hlavné mesto je jedným z hlavných finančných centier sveta s mnohými dobre vzdelanými odbornými silami. Je ideálne vybavené, aby mohlo slúžiť ako sídlo skupiny.

Správna rada HSBC zrušila aj doterajšiu prax, že sa každé tri roky skúmalo, či sídlo veľkobanky ešte zostane v Londýne, alebo či sa presťahuje. O odchode z Británie sa bude uvažovať len v prípade, ak by sa rámcové podmienky pre jej pôsobenie zásadne zmenili.

HSBC v minulosti viackrát pohrozila, že sa presídli do Ázie, ak britské úrady a EÚ neustúpia od svojich prehnaných regulačných opatrení. Banka má silné korene v Hongkongu a Šanghaji. Prvé pobočky si otvorila v roku 1865 v Hongkongu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.