Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.06.2014, 14:40

J&T rastie. Ovládne českých informatikov

Dve české IT spoločnosti sa spoja do jednej. Väčšinu v nej bude mať investičná skupina J&T.

J&T posilňuje na poli IT. Ovládne totiž spojené brnenské firmy Cígler Software a Vema. Informáciu priniesol portál iHNed.cz s tým, že finančníci budú novovzniknutý holding riadiť cez svojho partnera Martina Fedora.

České informatické spoločnosti po spojení vytvoria holding Solitea, ktorý zamestnáva 300 ľudí a jeho výnosy sú okolo 330 miliónov českých korún (približne 12 miliónov eur).

Väčšinu v holdingu bude mať J&T prostredníctvom partnera Martina Fedora. Spolu s ním bude na čele zakladateľ firmy Martin Cígler. Cena, ktorú pôvodným akcionárom zaplatili, známa nie je. Podľa zisku spoločnosti sa však dá predpokladať, že sa pohybovala v stovkách miliónov korún.

Cígler Software vyrába účtovný program s názvom Money a ERP systémy - informačné systémy, ktoré pomáhajú pri riadení a výrobe firiem. Vema je na česko-slovenskom trhu lídrom personálnych informačných systémov. Podľa jej šéfa Michala Máčela spracováva cloudový systém jeho firmy mzdy každého siedmeho zamestnanca v Česku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.