Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.08.2014, 19:43

Vlastník Saabu má problémy. Dodávateľov žiada súd o jeho bankrot

Spoločnosť, ktorá umožnila švédskej automobilke Saab po jej bankrote znovu vyrábať, teraz sama čelí problémom. Informovala o tom agentúra AP.

Podľa agentúry firma Labo Test podala na pôde švédskeho súdu žiadosť o vyhlásenie bankrotu National Electric Vehicles of Sweden (NEVS). Tá je materskou spoločnosťou automobilky Saab.

Spoločnosť Labo Test, ktorá dodáva zariadenia na testovanie automobilových komponentov, uviedla, že NEVS jej nezaplatila od februára, pričom dlh dosiahol 150.000 švédskych korún (16.337 eur). Hovorca NEVS Mikael Ostlund sa k žiadosti Labo Test o vyhlásenie bankrotu nevyjadril.

Spoločnosť NEVS prevzala značku Saab v roku 2012. Švédska firma oznámila bankrot v decembri 2011 potom, ako nebola schopná zabezpečiť prevádzku a nájsť nových investorov. Vtedajším majiteľom bol holandský výrobca športových áut Spyker, ktorý Saab kúpil v roku 2010 od americkej spoločnosti General Motors.

V decembri minulého roka spustila NEVS vo švédskom Trollhättane sériovú výrobu, no v máji tohto roka musela produkciu opäť pozastaviť. Ako dôvod uviedla problémy s platbami dodávateľom.

1 EUR = 9,1817 SEK

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.