Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.02.2016, 20:20

Britská banka HSBC má po Brexite jasné plány, až 1000 zamestnancov presunie mimo ostrovy

Britská banka HSBC pravdepodobne presunie približne 1000 zamestnancov investičnej divízie do Paríža v prípade, že Británia vystúpi z Európskej únie (EÚ). Uviedol to dnes generálny riaditeľ banky Stuart Gulliver, ktorého citovala agentúra Bloomberg.

Bloomberg pripomína, že ide o jedno z najvážnejších upozornení od šéfa významnej inštitúcie, ktoré sa týka dôsledkov tzv. Brexitu.

Presun sa uskutoční v rámci divízií HSBC, ktorá má v Londýne približne 5000 zamestnancov, povedal Gulliver v telefonickom rozhovore.

Dodal však, že referendum v prospech Brexitu bude mať veľký vplyv na investičnú divíziu banky, ale spotrebiteľov sa nedotkne.

Šéfovia bánk v Británii opakovane upozornili, že po vystúpení z EÚ firmy znížia investície v Spojenom kráľovstve a presunú pracovné miesta do iných regiónov. No tieto varovania boli doposiaľ len neurčité a upozorňovali na "neistoty" a "rozvrat", a len pár z nich spomenulo konkrétnejší vplyv Brexitu, napríklad na investície a zamestnanosť v Londýne.

Gulliver zdôraznil, že je v záujme britskej ekonomiky, aby krajina zostala členom reformovanej EÚ.

Britský premiér David Cameron sa pokúša dosiahnuť reformu vzťahov Británie a európskeho bloku pred plánovaným referendom o členstve v EÚ, ktoré sa má uskutočniť do konca roka 2017.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.