Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.05.2015, 09:18

Samsung investuje miliardy do nového závodu ná výrobu čipov

Spoločnosť Samsung predpokladá, že jej nový závod na výrobu čipov začne vyrábať v prvej polovici roku 2017

Spoločnosť Samsung Electronics predpokladá, že jej nový závod na výrobu čipov v juhokórejskom meste Pyeongtaek začne fungovať v prvej polovici roku 2017. Samsung pritom nešpecifikoval, aké produkty bude v novom závode vyrábať. Lokálne média informovali, že Samsung má v úmysle vyrábať na tomto mieste pamäťové čipy DRAM, v závislosti od dopytu by sa však mohli v závode vyrábať aj mobilné procesory.

Firma Samsung je celosvetovo druhým najväčším výrobcom čipov. Do nového závodu investuje 15,6 bil. juhokórejských wonov (12,8 miliárd eur), čo je najvyššia investícia spoločnosti do jedného závodu v histórii. Server MoneyToday zároveň uviedol, že Samsung plánuje do závodu investovať minimálne ďalších 10 bil. KRW, keďže má v úmysle zvýšiť jeho kapacitu. Nie je však jasné, kedy chce firma túto investíciu uskutočniť.

Samsung Electronics pôsobí aj na Slovensku prostredníctvom spoločnosti Samsung Electronics Slovakia. Tá má v Galante od roku 2002 najväčší závod na výrobu LED televízorov v Európe.

(1 EUR = 1 215,84 KRW)

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.