Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.03.2014, 06:55

Svetová banka che dať Ukrajine tri miliardy dolárov

Svetová banka v pondelok oznámila, že má v úmysle podporiť Ukrajinu troma miliardami dolárov, určenými na rozvojové projekty v roku 2014. Informovala o tom tlačová agentúra DPA.

Inštitúcia so sídlom vo Washingtone, ktorá pomáha krajinám rozvíjať sa, uviedla, že dostala od prechodnej ukrajinskej vlády žiadosť o podporu a "je pripravená naďalej pomáhať ukrajinskému ľudu" so závažnými, nutnými reformami ekonomického sektora.

Projekty musí ešte schváliť rada Svetovej banky, uviedol predstaviteľ tejto inštitúcie. Priority projektov sa budú zameriavať na hospodársku stabilitu; bankovníctvo; sektory energetiky a investícií; odstraňovanie korupcie a na lepšiu pomoc chudobným a bezbranným.

"Urýchľujeme našu sériu projektov a snahu pomôcť (ukrajinskej) vláde uskutočniť tak zúfalo potrebné reformy, aby sa hospodárstvo vrátilo na cestu udržateľnosti," povedal prezident Svetovej banky Jim Yong Kim.

 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.