Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.06.2015, 11:17

Jančura má nový plán. Jeho žlté autobusy mieria do Nemecka

Radim Jančura
Spoločnosť Student Agency môže začať voziť cestujúcich i medzi nemeckými mestami, čo doteraz na svojich medzinárodných linkách nemohla.

Od nemeckých úradov získala firma povolenie na prepravu cestujúcich, ktorí svoju jazdu začnú aj ukončí v Nemecku, informuje portál iDnes.cz. To doteraz nebolo možné, autobusy mohli voziť cestujúcich len v rámci medzinárodnej prepravy.

Firma získala licenciu pre trasu z Drážďan do Hamburgu, využívať ju bude hlavne pre úsek Drážďany - Berlín. Student Agency českého podnikateľa Radima Jančuru to umožní lepšie vyťažiť autobusy medzi Prahou a Berlínom. Keď vystúpila polovica cestujúcich z Prahy v Drážďanoch, dopravca nemohol v Drážďanoch už nikoho ďalšieho pre cestu do Berlína nabrať. "Ideme do toho naplno. Nemeckému zákazníkovi ponúkneme najlepší servis za najlepšie ceny," povedala šéfka autobusovej dopravy Student Agency Ivana Kašičku.

Podobne ako na trase Praha - Berlín čaká Student Agency medzi Drážďanmi a Berlínom veľký konkurenčný boj, na trase jazdí napríklad štrnásťkrát denne Berlin Linien Bus, rovnako často jazdia spoločne Meinfernbus.de a Flixbus.

Veľký konkurenčný boj je zjavný aj na cenách autobusového spojenia medzi Prahou a Berlínom, ceny klesli na päťsto korún za jednosmerný cestovný lístok.

Student Agency už na národných trasách v Nemecku jazdí, ale nie pod svoju značkou. Najíma si ich pre svoje diaľkové autobusy Deutsche Bahn, napríklad pre autobusy z Norimbergu do Mannheimu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.