Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.01.2014, 15:03

Talian nevedel nájsť prácu, tak si ju vytvoril. Stojí v radoch za peniaze

Práca sa dá nájsť takmer všade. Talian Giovanni ponúka ľudom nevšedné služby. Rady na úradoch vystojí za nich.

Dlho si nemohol nájsť prácu, tak si pracovné miesto vytvoril. Štyridsaťdvaročný Talian Giovanni Cafaro ponúka neobvyklé služby: stojí v rade na akomkoľvek úrade. Účtuje si za to desať eur na hodinu. Dopyt rastie, tvrdí a sníva o tom, že raz možno založí celú agentúru.

"Byrokracia a rady lezú ľuďom na nervy. Ja som muž, ktorý bude v rade čakať miesto tých, ktorí nemajú čas alebo chuť. Nevyhýbam sa ničomu, bankám, poisťovniam ani pošte," povedal talianskemu denníku La Stampa muž, ktorý o prácu v obchode s odevmi prišiel vlani v lete, keď majiteľ obchod zavrel.

Od tej doby rozoslal približne päťsto životopisov, dostal menej ako desať odpovedí. Pozvali ho vraj len na päť pohovorov. V žiadnom neuspel. A muž z Milána nie je sám, v novembri nezamestnanosť v Taliansku vystúpila na 12,7 percenta. Talian, ktorý vyštudoval na univerzite komunikáciu, nerezignoval a dumal nad tým, ako sa uživiť inak.

Odísť za prácou do zahraničia sa mu nechcelo. "Viem anglicky a mám vysokoškolský titul, ale nechcem ísť do zahraničia. Bola by to porážka. Bolo by to ako hodiť uterák do ringu. Budúcnosť je tu. Moja budúcnosť je tu," tvrdí Talian.

Potom ho napadlo poskytovať nevšedný servis ľuďom, ktorí majú nejaké to euro nazvyš, ale nemajú čas alebo chuť stáť dlhé hodiny v radoch na úradoch. Svoje služby ponúka celý týždeň. A Taliani vraj na jeho ponuku reagujú. Napríklad na finančnom úrade už je údajne ako doma.

"Rady na zaplatenie dane z nehnuteľností sú mojim denným chlebom," hovorí a pochvaľuje si, ako dopyt rastie. "Ľudia mi volali z Rimini. La Spezie, Neapola. Ak všetko pôjde dobre, budem môcť založiť agentúru."

ipl, iDnes.cz

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.