Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.10.2015, 16:52

4ka má problém, súd napadol jej licenciu

Najvyšší súd (NS) SR dnes na neverejnom zasadnutí vyhovel Krajskej prokuratúre Bratislava, ktorá napadla splnenie licenčných podmienok štvrtým mobilným operátorom, spoločnosťou Swan. Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb tak musí vo veci konať a rozhodnúť. Informoval o tom dnes hovorca NS Boris Urbančík.

"Krajská prokuratúra Bratislava podala návrh na vyslovenie povinnosti odporcovi, teda Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií, konať a rozhodnúť 15. júla 2015. Najvyšší súd týmto rozhodnutím ukladá odporcovi povinnosť konať a rozhodnúť," priblížil Urbančík.

Predmetom sporu je, či nový operátor splnil všetky podmienky novej licencie a či to regulačný úrad dostatočne skontroloval. Jedným z pochybení má byť dodržanie termínov, na základe ktorých dostal Swan koncom roku 2013 licenciu na poskytovanie mobilných 4G služieb. Podľa zákona mal totiž od získania frekvencií pol roka na to, aby ich začal využívať. Swan sieť spustil, ale ľudia ju v tomto termíne ešte reálne nemohli používať. Prokuratúra sa domnieva, že kľúčovým bolo práve reálne poskytovanie služieb.

Regulačný úrad sa o rozhodnutí NS SR dozvedel z médií a obsah uznesenia nepozná. "Úrad nepovažuje spôsob komunikácie Najvyššieho súdu za korektný, lebo o rozhodnutí sa účastníci konania dozvedajú len od novinárov. Úrad sa po doručení uznesenia oboznámi s jeho obsahom a bude konať v súlade so zákonom," uviedol v reakcii pre TASR hovorca regulátora Roman Vavro.

Spoločnosť Swan reagovala, že rozhodnutie Najvyššieho súdu bude komentovať až po jeho doručení.

 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.