Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.08.2015, 16:28

Ekonomika eurozóny sa zlepšuje, odkazuje klub bohatých

Hospodársky rast vo Francúzsku a Taliansku sa ďalej upevňuje a darí sa aj eurozóne ako celku. Vyplýva to zo zložených vedúcich indikátorov (CLI) signalizujúcich budúcu ekonomickú aktivitu, ktoré zostavuje Organizácia pre ekonomickú spoluprácu a rozvoj (OECD).

Organizácia ďalej v pondelok uviedla, že v USA a Veľkej Británii sa vývoj ekonomiky približuje k dlhodobým trendom a v najväčšej ekonomike eurozóny, v Nemecku, sa rast stabilizoval. Náznaky stabilizácie OECD zaznamenala aj v Rusku, kde však rastová dynamika zatiaľ nezodpovedá dlhodobému trendu.

Index CLI pre celú eurozónu v júni zotrval štvrtý mesiac v rade na hodnote 100,7 bodu. Pre Veľkú Britániu klesol na 99,8 bodu z májových 99,9 bodu a vo Francúzsku medzimesačne posilnil na 100,8 z úrovne 100,7 bodu. V Taliansku ukazovateľ zotrval na májovej hodnote 100,9 bodu. Zložené indikátory zostali stabilné aj v Nemecku, na úrovni 100 bodov. Pre USA index klesol na 99,4 bodu z májových 99,5 bodu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.