Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.10.2015, 11:38

Microsoft dosiahol rekordný rast akcii za 15 rokov, darilo sa aj ziskom

Americkému softvérovému gigantu Microsoft vzrástol v prvom fiškálnom štvrťroku čistý zisk o 1,7 percenta na 4,62 miliardy eur. Príjmy síce klesli, slabšie výsledky však spôsobil hlavne rast dolára. Tieto príjmy v sledovanom období poklesli o 6,6 percent na 21,66 miliárd dolárov z hodnoty 23,20 miliárd dolárov v rovnakom období predchádzajúceho roka. Firma zverejnila výsledky prvýkrát podľa novej štruktúry, ktorú predstavila minulý mesiac.

Akcie spoločnosti po zverejnení výsledkov stúpli o 8,3 percenta na 52 dolárov a dostali sa na najvyššiu hodnotu za posledných 15 rokov. V piatok sa ráno sa pohybovali na úrovni 48,03 dolára za akciu.

Príjmy podľa štandardov GAAP klesli na 20,38 miliárd dolárov z hodnoty 23,20 miliárd dolárov. Pod pokles príjmov sa podpísal silný dolár, ktorý nepriaznivo ovplyvnil predaj mimo USA. K oslabeniu príjmov prispel aj slabý trh s osobnými počítačmi.

(1 EUR = 1,1313 USD)

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.