Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.06.2015, 11:00

Aj Al Capone bol odsúdený za dane, napísala expertka Tkáčovi z J&T

Spolumajiteľ J&T Patrik Tkáč vyvolal na Facebooku malú roztržku. Popísal totiž, ako radia klientom zvyšovať zisky pomocou schránkových firiem na Cypre.

"Cyprus vďaka špecifickej legislatíve a v kombinácii s našou legislatívou umožňuje znížiť na minimum náklad súvisiaci s takzvaným kapitálovým ziskom," vysvetľuje. Ako ďalej píše, znamená to, že ak na Cypre kúpite a predáte akcie, neplatíte daň z takéhoto zisku. 

Tkáč v ďalších štyroch bodoch svojho príspevku hovorí o zmene zákona, problémoch s viacnásobným platením daní aj o tom, ako je podľa neho správne s akciami obchodovať. 

Na však zareagovala daňová expertka Renáta Bláhová. Upozorňuje finančníka, že zamedzenie dvojitého zdanenia sa pravdepodobne jeho klientov netýka, keďže na Cypre by museli zamestnávať primeraný počet ľudí. 

"Neviem, koľko z vašich klientov si to uvedomuje, ale cezhraničné transakcie podliehajú kontrole až 10 rokov spätne, trestný čin krátenia dane podľa našej legislatívy sa môže vyšetrovať až 20 rokov," odkazuje mu Bláhová, ktorá je zakladajúcou partnerkou spoločnosti BMB Leitner. 

Bláhová ďalej píše, že podľa nej finančná skupina stratila kontakt s realitou kvôli maximalizácii zisku za každú cenu. "Na záver vám preto dávam do pozornosti ešte jeden môj blog: `Aj Al Capone bol nakoniec odsúdený za daňový únik, nie za organizovaný zločin`," ukončila. 

Fičíme s pánom poslancom Beblavým verejne , tak si ľahko môžte skontrolovať jeho demagógiu . Teraz to skúsim trochu...

Posted by Patrik Tkac on Friday, June 12, 2015

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.