Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.10.2015, 16:02

4ka sa bráni. Operátor je pripravený bojovať o licenciu na súde

Spoločnosť Swan získala licenciu v súlade so zákonom a splnila všetky podmienky, ku ktorým sa zaviazala pri kúpe frekvencií tak z pohľadu časového, ako aj plošného, teda pokrytia príslušného územia.

To, že spoločnosť ich splnila, potvrdili aj veľmi prísne a dôkladné kontroly zo strany Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb. Uviedol to dnes na mimoriadnom brífingu generálny riaditeľ Swan, Miroslav Strečanský.

Podľa jeho slov za celým prípadom stojí konkurencia, ktorá sa snaží sťažiť prípadne znemožniť aktivity Swanu.

Ako však Strečanský zdôraznil, na druhej strane to má aj pozitívny prvok, keďže je na sto percent presvedčený, že opätovná kontrola potvrdí legitimitu získavania a splnenie licencie.


Prečítajte si aj: 4ka má problém, súd napadol jej licenciu


Predmetom sporu je, či nový operátor splnil všetky podmienky novej licencie a či to regulačný úrad dostatočne skontroloval. Jedným z pochybení má byť dodržanie termínov, na základe ktorých dostal Swan koncom roku 2013 licenciu na poskytovanie mobilných 4G služieb.

Podľa zákona mal od získania frekvencií pol roka na to, aby ich začal využívať. Swan sieť síce spustil, ale podľa prokuratúry, ktorá, ako uviedol Strečanský, vychádzala najmä z medializovaných informácii, ju ľudia v danom termíne ešte reálne nemohli používať.

Podľa rozhodnutia Najvyššieho súdu SR bude musieť regulačný úrad opäť skontrolovať naplnenie podmienok licencie a rozhodnúť.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.