Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.06.2015, 12:31

Brexit by bola katastrafa pre trhy aj pre Londýn

Vystúpenie Británie z Európskej únie (EÚ), tzv. Brexit, bude katastrofou pre kapitálové trhy v regióne, vyhlásil dnes na konferencii v Londýne šéf poisťovacej a investičnej spoločnosti Standard Life Investments Keith Skeoch. Informovala o tom agentúra Reuters. "Myslím si, že pre kapitálové trhy to bude katastrofa," povedal doslova Skeoch.

Aj ratingová agentúra Standard & Poor's (S&P) tento týždeň upozornila, že Brexit povedie k premiestneniu európskeho bankového centra preč z Londýna.

Agentúra očakáva, že po odchode Británie z EÚ globálne banky presunú prinajmenšom časť svojho rizikového manažmentu z Londýna do Frankfurtu, Paríža, Madridu alebo Milána. A britský finančný sektor je aj napriek nedávnej globálnej finančnej kríze dôležitým motorom britskej ekonomiky. Odhadom zamestnáva približne 1,4 milióna ľudí a jeho podiel na dani z príjmu a poistných odvodoch do britskej štátnej pokladnice tvorí asi 12 percent.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.