Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.01.2015, 13:02

Syriza zakročí aj proti Slovákom. Vyhlásila vojnu luxusným dovolenkám

Nová grécka vláda chce obmedziť all-inclusive dovolenky v krajine. Podľa premiéra Tsiprasa idú proti malým podnikateľom.

Nový grécky premiér vyhlásil vojnu all-inclusive dovolenkám v krajine. Podľa neho turisti, ktorí dostanú všetko jedlo aj nápoje v hoteli, nepodporujú miestnych podnikateľov. Upozornil na to portál Dailymail.

Práve dovolenky, počas ktorých turisti nemusia vôbec opustiť rezort, majú v ponuke aj viaceré slovenské cestovné kancelárie.

Líder Syrizy si myslí, že je to útok na miestnu ekonomiku. Obáva sa toho aj napriek faktu, že turisti nalejú do gréckej ekonomiky ročne viac ako dve miliardy eur.


Čítajte aj:
Šéf Syrizy: komunista na motorke, ktorého sa bojí celá Európa

Chudobným brali, bohatým rozdávali. Ako oligarchovia zruinovali Grécko


Tsipras sľubuje zbrzdenie turistického trendu, ktorý v Grécku vznikol za posledné desaťročia. Zastavené by mohli byť predaje verejných pozemkov megarezortom a zvyšovať by sa mohli aj dane developerom.

"Nechceme pokračovať v súčasnom presýtenom modeli intenzívneho využívania cestovného ruchu," vyhlásil Tsipras.

Nový režim tvrdí, že nepodporuje úplný zákaz, ale chce podporovať odklon od all-inclusive stredísk späť na tradičný rekreačný model, kde návštevníci využijú miestne bary, reštaurácie a turistické atrakcie.

Michalis Kritsotakis, poslanec za Syrizu, povedal v rozhovore pre NY Times, že "all-incusive z nášho pohľadu nie je pre turizmus to najlepšie."

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.