Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.09.2015, 15:31

Aerolinka easyJet po augustovom rekorde prudko zvýšila odhad zisku

Britská nízkonákladová letecká spoločnosť easyJet dnes zvýšila odhad celoročného zisku. Ten by mohol byť až o pätinu vyšší ako v predošlom roku. Prognózu pomohli zlepšiť britskí dovolenkári, ktorí pred mimoriadne daždivým augustom utekali na pláže v Španielsku či v Portugalsku. Akcie firmy po dnešnom oznámení prudko stúpli a zažili najvýraznejší nárast za skoro dva roky.

EasyJet je druhou najväčšou nízkonákladovou leteckou spoločnosťou v Európe po írskej spoločnosti Ryanair. Britská spoločnosť odhaduje, že v tomto fiškálnom roku, ktorý končí v septembri, vytvorí zisk pred zdanením v rozmedzí 675 až 700 miliónov libier. V predošlej prognóze počítala s výsledkom 620 až 660 miliónov libier.

Končiaci finančný rok pre aerolinky nebol jednoduchý, napísala agentúra Reuters. Firmu potrápilo aprílové narušenie jej siete a následky dvoch požiarov na rímskom letisku Fiumicino.

V auguste, ktorý bol v Británii podľa médií najdaždivejší za posledných sto rokov, prepravili rekordných 7,06 milióna pasažierov. Hranicu siedmich miliónov pasažierov prekonali aj v júli. Medzi najobľúbenejšie destinácie patrili španielske letoviska Malaga, Alicante či portugalskej Faro.

Akcie spoločnosti v priebehu dnešného obchodovania spevnili až o 6,5 percent. Predstavuje to najväčší denný nárast od novembra 2013, okolo poludnia pripisovali 5,5 percenta.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.