Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.02.2015, 18:56

Kažimír sa o slovenské záruky za pôžičku Grécku neobáva

Minister financií Peter Kažimír tvrdí, že Slovensko musí trvať na zachovaní výšky evidovaného dlhu Grécka.

Minister financií Peter Kažimír sa o slovenské záruky voči dočasnému eurovalu za pôžičku Grécku neobáva. Vyhlásil to na utorňajšej tlačovej konferencii s tým, že momentálne je podľa neho na mieste vyčkať, čo sa udeje a trvať na svojom. "Myslím, že sebavedomo musíme trvať na tom, čo sú takzvané červené čiary, ktoré sa nemôžu prekročiť. Pre nás je to samozrejme zachovanie výšky evidovaného dlhu, ktorý je zapísaný v knihách dočasného eurovalu," tvrdí Kažimír.

Zároveň pripomenul, že Slovensko doteraz Grécku žiadne peniaze priamo nepožičalo, ale vystavilo záruky voči dočasnému eurovalu. Tieto záruky sú pritom podľa súčasných pravidiel už započítané vo výške nášho verejného dlhu. Kažimír pritom očakáva, že Grécko si bude svoje úlohy plniť tak, ako si ich plnia ostatné krajiny zapojené do podporných programov. "To je úloha momentálne aj pre Grécko," hovorí.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.