Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.09.2013, 13:47

GTA 5 trhá rekordy. Hra zarobila 800 miliónov

Známa hra zarobila v prvý deň predaja 800 miliónov dolárov, čím prekonala filmové trháky.

Kultová hra Grand Theft Auto 5 zarobila počas jedného dňa 800 miliónov dolárov. Najnovšia hra spoločnosti Rockstar tým prekonala hneď viaceré rekordy v predajnosti. V Británii sa stala najlepšie predávanou hrou v histórii, pričom počas prvého dňa predaja v Spojenom kráľovstve zarobila až 65 miliónov libier, uviedol portál joystiq.com.

Rekordnými zárobkami zosadila z trónu Call of Duty: Black Ops, ktorá bola držiteľom rekordu doteraz. Pokračovanie kultovej hry prináša do herného systému mnoho noviniek. Napríklad po prvýkrát nebudete hrať len za jednu, ale priamo za tri hlavné postavy. Každá má za sebou vlastný príbeh a aj bez vás žije.

Na hre pracovalo herné štúdio Rockstar Games vyše štyroch rokov, a celkovými výdavkami na vývoj a marketing minula spoločnosť vraj až 265 miliónov dolárov. Teda pokiaľ by bol GTA V film, stal by sa po Pirátoch z Karibiku 3 druhým najdrahším filmom v histórii. Týmto získala, samozrejme, titul doteraz najdrahšej hry.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.