Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.05.2015, 15:58

Rast americkej ekonomiky slabne, Čína naďalej spomaľuje

Objavujú sa náznaky, že hospodársky rast v USA slabne a spomaľovanie čínskej ekonomiky pokračuje. Naopak priaznivé údaje prichádzajú z Francúzska a z Talianska, keďže sa zotavuje ekonomika eurozóny. Vyplýva to z indikátorov CLI, ktoré v utorok zverejnila Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD). "V eurozóne impulzy pre rast naďalej posilňujú predovšetkým v Taliansku a vo Francúzsku. Náznaky zmiernenia impulzov rastu sa objavujú v USA, aj keď to môže odrážať pôsobenie prechodných faktorov,“ uviedla OECD.

Ako referenčnú používa OECD hodnotu 100, ktorá odráža dlhodobý priemer. Marcová hodnota indexu v USA poklesla na 98,6 bodu z februárových 98,8 bodu. Čína zaznamenala pokles z 98,1 na 97,9. Eurozóna ostala stabilná na hodnote 100,7, Nemecko si držalo hodnotu 99,8 bodu. Hodnota indexu vo Francúzsku stúpla na 100,8 z 100,6 a Taliansko posilnilo na 101 zo 100,9.

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.